Jak wybrać idealny welon ślubny?

Ceremonia ślubna bez welonu dla wielu kobiet jest po prostu niemożliwy. I chociaż sporo panien młodych wybiera inne nakrycia głowy, to jednak właśnie ON jest uznawany za jeden z najważniejszych atrybutów panny młodej. Jak wybrać welon, żeby stał się idealnym wykończeniem ślubnej kreacji? O tym dowiecie się w tym artykule.

Wybieranie welonu bez stresu 

Podczas przymiarek sukni ślubnej zazwyczaj przychodzi moment, kiedy w oczach pojawiają się łzy.. – to właśnie podczas zakładania welonu kobiety nie wytrzymują i wzruszają się, patrząc na pięknie opadający welon ślubny, który jest wisienką na torcie stroju panny młodej. Wybór idealnego welonu nie jest wcale taki prosty. Na rynku dostępne są różne rodzaje, długości, kolory, które często nie są idealnie dobierane przez przyszłe panny młode. Aby uniknąć jednak stresu i rozczarowania (przecież żadna z nas nie lubi się denerwować podczas zakupów i przymiarek, tym bardziej ślubnych) skupmy się na kilku podstawowych rzeczach, które ułatwią nam wybór idealnego welonu.

Kolor i długość welonu ślubnego

Jaki welon do sukni będzie najlepszy? Na pewno taki, którego kolor nie będzie ciemniejszy od koloru sukienki. Przy wyborze odpowiedniego odcienia skupmy się na tym, aby był on w miarę podobny lub jaśniejszy od sukni ślubnej. Ważne, żeby kolory się nie gryzły i tworzyły spójną całość. Kolor to jedno, jednak równie ważna jest długość welonu. Najpopularniejsze mają około 60-70 cm. Co ważne, taka długość welonu wysmukla sylwetkę i możemy go dobrać do większości sukien. Krótkie welony to raczej propozycja dla kreacji retro, mocno rozkloszowanych księżniczek lub sukni bardziej ekstrawaganckich. Długie i bardzo długie welony pasują zarówno do rybek, mocno dopasowanych, prostych sukienek, jak i koronkowych kreacji.

Welon – gładki, czy z ozdobami?

Welon ślubny powinien nie zakłócać stylizacji, ale pięknie ją dopełniać, dlatego przy jego wyborze warto skupić się na tym, aby rzeczywiście idealnie pasował do sukni. Jeśli jest ona strojna, ozdobiona kamieniami, cekinami etc., należy wybrać gładki i mniej krzykliwy welon. Jeśli natomiast nasza suknia jest skromna i prosta; można zastanowić się nad zdobioną ozdobą na głowę.

Jaki welon do ślubu?

Tak naprawdę to my same decydujemy o tym, jaki welon założymy na głowę w tym najważniejszym dniu w życiu. Czy będzie on krótki, długi, ozdobny, kolorowy, czy delikatny. Najważniejsze, żebyśmy czuły się w nim pięknie i miały pewność, że to TEN welon ślubny będzie nam towarzyszyć, mówiąc głośne TAK!”.

fot. pexels.com

Tagi: , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się