Jak powinna się ubrać mama pana młodego na ślub?

Tuż obok panny młodej i pana młodego są osoby, który są w czołówce tych najważniejszych gości na weselu. Oczywiście mowa o rodzicach pary młodej, którzy są na świeczniku podczas tego jedynego dnia. Dlatego ważne jest, aby ich ubiór był elegancki i efektowny. Jak powinna się ubrać mama pana młodego? Co zakładać, a czego unikać, żeby nie być na językach całej rodziny podczas wesela? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Jak się ubrać na wesele?

Nie ma jednej recepty na idealny strój na wesele dla mamy pana młodego. Oczywiście ważne jest, żeby nasza mamusia czuła się komfortowo i przede wszystkim wygodnie. Ekstrawaganckie i mocno obcisłe kreacje, w których nie można oddychać, warto sobie odpuścić. W tym dniu i tak mamy masę bodźców, które sprawiają, że jesteśmy zestresowani, dlatego nasz strój powinien dodawać nam pewności siebie.

Sukienka na wesele dla mamy pana młodego

Jak się ubrać na wesele? Większość kobiet wybiera na ślub sukienkę. Eleganckie garnitury oraz spodnie są raczej rzadko spotykane podczas takich imprez. Suknia na wesele dla mamy pana młodego powinna być przede wszystkim elegancka i dobrze skrojona. Unikajmy głębokich dekoltów, sexy rozcięć i bardzo krótkich mini. Bardzo ważny jest również materiał naszej kreacji. Wybierajmy suknie z naturalnych tkanin, z dodatkiem wiskozy, lub szlachetne, jedwabne materiały.

Jaki kolor sukni dla mamy pana młodego?

Tak naprawdę to najważniejsze jest to, aby sukienka na wesele mamy pana młodego nie była ani w białym, ani w czarnym kolorze. Bardzo bezpieczne są pastele, odcienie szarości, błękity, beże, pudrowe róże. Dobrym pomysłem jest również nawiązanie kolorem kreacji do koloru przewodniego, który bryluje na ślubie. Taki akcent na pewno będzie mile widziany zarówno przez parę młodą, jak i przez innych gości.

fot. pexels.com

 

Tagi: , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się