Kiedy wreszcie będziecie mieć dziecko?!

Kiedy wreszcie będziecie mieć dziecko?!

Dla niektórych osób jest oczywiste, że w noc, lub podróż poślubną należy spłodzić dziecko, które przyjdzie na świat 9 miesięcy po weselu. Totalnie nie zwracają uwagi na to, czy ktoś tego chce, czy nie, czy może się starać o dziecko, czy powinien poczekać. Z butami wparowując w życie małżeństwa, które niekoniecznie chce dzielić się i spowiadać z tego, kiedy uprawia seks i czy jest to seks z zabezpieczeniem, czy bez. Brak taktu, brak mózgu i brak wyobraźni w tematach, które powinny być oczywiste sprawiają, że momentami wątpię w to, że niektórzy zmądrzeją…bo momentami mam wrażenie, że tekst „kiedy wreszcie będziecie mieć dziecko?!” zostanie niebawem wydrukowany na wielkim bannerze, który będzie wywieszany tuż po nocach poślubnych.

Przecież nie jesteś już taka młoda!
Kolejny tekst, który dla wielu osób jest na poziomie zdania „dzień dobry”. Nieważne, czy kobieta ma 20, 28, 32, czy więcej. Dla niektórych osób ZAWSZE wiek będzie pretekstem do tego, aby komuś wytknąć to, że traci życie nie zachodząc w ciążę. Drogie wścibskie osoby. Owszem, niektóre kobiety nie rodzą w wieku 19stu, 23 lat. Ale to nie znaczy, że będą gorszymi matkami. Na każdego przychodzi czas w odpowiednim momencie. Nie każda matka musi nią zostać od razu po ślubie. Po to mamy prawo wyboru, żeby zaplanować niektóre rzeczy, a już na pewno wydarzeniem, które można z głową i rozsądkiem zaplanować jest urodzenie dziecka, które jest największym szczęściem, radością i sensem życia dla kobiety. Zmuszanie i wręcz wpajanie z jadem, żeby właśnie teraz, natychmiast zachodzić w ciążę jest niemoralne, nienormalne i przede wszystkim nie w interesie osób, które z butami wchodzą w czyjeś życie. Tym bardziej, jeśli osoby postronne totalnie nie orientują się, czy dana para może w ogóle starać się o dziecko. A byłam świadkiem rozmowy, gdzie młoda para, która wzięła ślub 2 lata wcześniej została wręcz zadręczona pytaniami wścibskich ciotek o to, kiedy w końcu będą mieć dziecko. Z tym, że żadna z tych wrednych bab nie miała pojęcia o tym, że owa para przez cały ten czas po ślubie stawała na głowie, żeby spłodzić ukochane maleństwo. Dlatego warto zamknąć momentami usta, która wiele razy z prędkością wyrzutni rakietowej wypowiadają słowa, które mogą ranić bardziej, niż niejeden cios bokserski.

Na każdego przychodzi pora
Sporo kobiet nie jest gotowe na dziecko nawet w przypadku posiadania długoletniego partnera. I to nie znaczy, że są gorsze, że będą wyrodnymi matkami i że należy je wbijać na pal. Dajcie kobietom przeżywać życie tak, jak chcą. Niektóre z nich nie mogą od razu myśleć o dzieciach. Ze względu na obowiązki w pracy, sytuację finansową, albo zdrowie. Jeśli para jest zgodna w swoich planach i razem wybiega w przyszłość, widząc odpowiedni moment na ukochane potomstwo, to tylko należy winszować i trzymać kciuki za szczęśliwe rozwiązanie. Rozmawiałam z dziewczynami, które szczerze odpowiadały mi, że nie mają ochoty jeździć na święta do domu, spotykać się z rodziną, która zadręcza ich pytaniami. Presja otoczenia bywa tak ogromna, że sama myśl o ciąży wywołuje w niektórych kobietach ciarki. A nie tak powinno to wyglądać! Dla wielu osób tekst „kiedy w końcu będziecie mieć dzieci” jest naprawdę bolesny. Dla wielu kobiet tekst „jesteś już w ciąży” powoduje łzy i ciche dni przez długi czas. Wiele kobiet i wiele par po prostu nie jest w stanie zaspokoić chorych ambicji rodziny i niby bliskich osób, którzy totalnie nie rozumieją sytuacji, w której konkretna para się znajduje. A wystarczy spokojnie zainteresować się, bez wyrzutów, bez wścibstwa i bez pretensji do świata o to, że ktoś nie żyje tak, jak inni by tego chcieli. Odrobina zrozumienia przyda się każdemu, tym bardziej osobom, które za nic mają prywatne życie osób, które przez chore zachowanie innych zaczynają się czuć źle same ze sobą. Apeluję więc do osób, które nagminnie terroryzują jeszcze bezdzietne kobiety i par – zamiast tracić czas na zadręczanie ludzi niewygodnymi pytaniami, przeznaczcie swoją ślinę i energię na tekst w stylu „dobrze Was widzieć”, „tworzycie cudowną parę”, „wyglądacie na szczęśliwych”, a rzeczywiście niebawem doczekacie się potomstwa…

fot. pexels.com

Tagi: , , , , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się