Dodatki ślubne dla panny młodej – nakrycie głowy

Dodatki ślubne dla panny młodej - nakrycie głowy

Planujesz ślub i totalnie nie wiesz, jak to wszystko ogarnąć? Niby sala zarezerwowana, niby najważniejsze rzeczy ogarnięte…ale…detale! Moja Droga! Bez nich żadne wesele nie będzie udane. Pomogę Ci wybrać dodatki ślubne dla panny młodej, które sprawią, że Twoja stylizacja będzie naprawdę udana. Startujemy dzisiaj z nakryciami głowy! Głowa więc do góry i szukamy najlepszej opcji dla Ciebie.

Ach te welony….

No właśnie…jakie powinno być? Czy rzeczywiście welon to tzw. „must have”? A może wybrać coś prostszego, albo totalnie nie zawracać sobie głowy…nakryciem głowy? Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego gustu i tego, jaką sukienkę wybrałaś. Nie każda bowiem suknia ślubna potrzebuje długiego, bujnego welonu, z ogromem dodatków. Jeśli Twoja kreacja jest mocno zdobiona, wybierz raczej gładki i prosty welon. Pamiętaj, że będziesz mieć do wyboru welony długie, krótkie – zazwyczaj do połowy pleców oraz baaaardzo długie, które opadają na tren. Z doświadczenia wiem, że lepiej jest wybrać welon bardzo lekki, który nie będzie Ci przeszkadzać w tańcu czy nawet chodzeniu. Ciężkie welony z grubych tkanin, mocno zdobione, bez dobrej spinki nie tylko uniemożliwiają jakikolwiek ruch, ale przede wszystkim – niszczą fryzurę! Delikatny dodatek tego typu na głowę na pewno sprawdzi się zdecydowanie lepiej, a Ty będziesz mogła cieszyć się swoim najważniejszym dniem w życiu.

Kapelusz dla elegantki

Jak myślę o kapeluszu do ślubnej stylizacji to od razu widzę moją matkę chrzestną, która miała taki look na swoim weselu. Idealny, klasyczny i niezwykle elegancki! Kapelusz ślubny podkreśli rangę całej imprezy i na pewno sprawi, że będziesz wyglądać bardzo stylowo. Pamiętaj jednak, że tego typu dodatek pasuje do niewielu sukienek. Kapelusz idealnie sprawdzi się do białego ślubnego garnituru, eleganckiej garsonki lub prostej sukni ślubnej. Nie radziłabym go zakładać do mocno strojnych sukienek, które w połączeniu z kapeluszem mogą wyglądać po prostu śmiesznie… i na pewno mało elegancko.

Woalka ślubna

Woalka ślubna idealnie sprawdzi się dla panien młodych, które uwielbiają delikatne dodatki. Jest to również bardzo fajna alternatywa dla dziewczyn, które chcą wystąpić w kościele w długim welonie, a na swoim weselu pragną cieszyć się swobodą…i wyglądać dobrze. W sklepach dostępne są różnego rodzaju wzory woalek ślubnych, z przeróżnymi dodatkami, akcentami kwiatowymi, zdobione biżuterią lub proste, klasyczne. Przy wyborze sugeruj się tym, jak wygląda Twoja suknia. Jeśli jest mocno zdobiona, zrezygnuj z woalki, która zawiera milion elementów. Czasem lepiej iść za klasycznym tekstem im mniej, tym lepiej. A taka woalka ślubna, czyli prosta i elegancka na pewno będzie idealnie pasować do każdej sukni ślubnej.

Wianek

W ostatnim czasie zdecydowanie powróciły do łask. Wianki ślubne są coraz częściej wybierane przez panny młode. Dlaczego? Ponieważ każda kobieta wygląda w nim dziewczęco i niezwykle urokliwie. Wianek ślubny świetnie sprawdzi się zarówno jako dodatek do zdobionej sukni ślubnej, jak i tej bardziej zwiewnej i delikatnej. Unikałabym połączeń z bardzo eleganckimi kreacjami, ponieważ wianek jest mimo wszystko dużo swobodniejszym nakryciem głowy, niż np. woalka czy welon. Jakie kwiaty wybrać, aby wianek ślubny wyglądał idealnie? Dobrym pomysłem jest oczywiście użycie tych samych kwiatów do zrobienia bukietu i wianka, do którego można dołożyć kilka innych roślin i detali. Co ważne – pamiętaj, aby wianek był w miarę lekki i posiadał odpowiednie spinki, które będą go mocno trzymać na głowie. Kolejną sprawą jest fakt, że nie wszystkie kwiaty będą wyglądać dobrze przez cały wieczór. Świetną alternatywą na szybką zamianę wianka ślubnego jest woalka albo ozdobna spinka, w której możesz przetańczyć resztą część swojego wesela.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się