Kobieto! Jesteś wspaniała!

Kobieto! Jesteś wspaniała!

Zastanawia mnie, dlaczego kobieta uznawana jest za stworzenie bardzo delikatne, wręcz wątłe i słabe. Nie znam drugiej istoty, która miałaby na swoich barach aż tyle rzeczy, zniosłaby tak wielki ból, który zdarza się tysiąc razy częściej, niż u panów i potrafiła zrobić milion rzeczy na raz, myśląc o kolejnym milionie ponaglających spraw. I najbardziej smuci mnie fakt, że tyle kobiet, które znam i nie znam tak bardzo wątpi w siebie, swoje siły, swoje piękno i swoje szczęście. Kobieto! Jesteś wspaniała.

Coraz częściej spotykam na swojej drodze kobiety, które przestają wierzyć w swoją kobiecość, swoje talenty, możliwości i przede wszystkim – w swoje życie. Żyją niby zwyczajnie, niby spokojnie. Z pozoru wszystko wygląda naprawdę dobrze. Tylko w środku nich trwa nieustająca wojna. Milion myśli, które kłębią się od jakiegoś czasu, czasami od lat sprawiają, że w kobiecie włącza się blokada, która sprawia, że od środka zaczyna się gnicie… Bo jestem niewystarczająco dobra i dlatego on mnie zostawił, bo nigdy nie spróbowałam, a teraz żałuję, bo się boję i nie zaryzykuję, bo nie umiem, bo na pewno się nie nauczę – przecież jestem głupia. Sama przyznaj się ile razy przed zaśnięciem zastanawiałaś się nad tym, czy to wszystko ma sens. Ile razy obwiniałaś się za porażki, problemy, kłopoty…ile razy wierciłaś się niespokojnie w łóżku z przyśpieszonym oddechem, bólem w klatce z nerwów, strachu, stresu…czasami żalu, czasami złości na siebie, bo znowu coś poszło nie tak?

Nigdy, przenigdy nie wolno Ci nawet przez chwilę pomyśleć, że jesteś nie dość dobra dla drugiej osoby! Nigdy nie wolno Ci zwątpić w swoje siły i swoją ogromną moc. Nie daj sobie wmówić, że jesteś słaba, że nie dasz rady, że to nie dla Ciebie. Nie waż się biegać za kimś, kto Cię nie docenia i nie szanuje. Nie traktuj siebie jak maszyny do wykonywania obowiązków, zachcianek innych osób i maltretowania się sprawami, które dawno powinny odejść. Każdy popełnia błędy, każdy w życiu przeżył/przeżywa załamania, rozstania, rozterki, smutki i każdy ma słabości. Jesteś tylko człowiekiem, który musi nauczyć się wybaczać sobie potknięcia, niedoskonałości, niekontrolowany płacz i słabość. Jesteś silna, ale ta siła nie jest nieskończona jeśli jej nie pielęgnujesz i nie dajesz sobie odpocząć.

…a teraz stań przed lustrem. Weź głęboki oddech. Co widzisz? Podpowiem Ci. Najpiękniejszą kobietę na tym świecie. Z cudownym sercem, pięknymi pasjami. Osobę, z wielkim bagażem doświadczeń, ranami, które jeszcze się goją, bliznami, które przypominają Ci o tym, o czym ciężko zapomnieć. Kobietę, która zniosła największe huragany swojego życia i z dumą może kroczyć przez kolejne ścieżki tak ciężkiego momentami życia. I wiesz co Ci powiem? Jesteś piękna! W środku, na zewnątrz, dla mnie dla innych. Ale bądź piękna przede wszystkim dla siebie i nigdy nie wątp w to, że nie jesteś zbyt dobra.

Tagi: , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się