Jak ogarnąć milion spraw i znaleźć czas dla siebie?

Jak ogarnąć milion spraw i znaleźć czas dla siebie?
Jak każda kobieta mam na swojej głowie milion rzeczy dziennie. Ba! W ciągu godziny czasami zdarza się, że wydarza się tyle spraw, że ciężko poskładać wszystko razem. Po takim pędzie trzeba się zrelaksować. No właśnie…a czy my w ogóle mamy czas na takie „ponad normalne” sprawy jak odpoczynek? Czy da się ogarnąć milion spraw i znaleźć czas dla siebie?

Pamiętam od zawsze jak zadziwiało mnie, że w ciągu chwili (dla mnie była to po prostu minuta!!!) moja Mama potrafiła odkurzyć, upiec ciasto, ogarnąć dom i jeszcze powiesić pranie. Zastanawiało mnie, czy ja też tak będę musiała, czy to normalne. Życie zweryfikowało – przynajmniej w moim przypadku- że bycie gospodynią, panią domu i kurą domową to cudowna sprawa! Oprócz tego, że twój dzień powinien trwać 48h (gdyby tyle trwał, to powiedziałabym, że musi trwać 60h itd….) i tego, że czasami padamy dosłownie na twarz, to chyba satysfakcja z tego, że jesteśmy zadowolone, że domownicy też to doceniają jest najważniejsza.

Ale chwila chwila…zaczynałam pisać o relaksie, a znowu zapędziłam się do tematu roboty…No właśnie! Każda z nas potrzebuje chwili dla siebie. Każda z nas MUSI mieć czas, żeby spędzić przynajmniej chwilę tylko ze sobą, żeby nabrać energii, siły i zrelaksować się w przyjemny sposób. Odciąć się od wszystkich, wszystkiego, zamknąć najlepiej na 10 zamków w swoim świecie i pooddychać. Oczywiście właśnie wtedy zapuka do naszej krainy spokoju nasz Mąż, Dzieciaki, zadzwoni ktoś, inna osoba spyta o coś, co przecież może uratować cały świat i inne planety dookoła Ziemi…a w końcu tylko my znamy odpowiedź i mamy tą magiczną moc…i tak w kółko. Oczywiście w tej całej zwariowanej gonitwie potrzebujemy kompana – faceta, który będzie nas wspierać i stać za nami murem. A jeśli on nie kwapi się do pomocy, do pomagania, wspierania? Przypomnij mu o tym! Nie milcz, nie siedź w ciszy sama ze swoim życiem i problemami. Macie rozwiązywać je razem i razem przechodzić przez kłopoty. I również razem się tym całym życiem cieszyć.

Doceniajmy to, że jesteśmy potrzebne, że mamy dla kogo się starać i że nas doceniają. Ale w tej całej gonitwie znajdźmy też czas na swoje „luksusy”, kąpiele przy świeczkach, czytanie ulubionej książki, oglądanie totalnych pierdół odmóżdżających i wcinanie przy tym miliona pustych kalorii. To wszystko jest dla ludzi! I jest potrzebne! Ba…to jest niezbędne, żebyśmy nie zwariowały i trzymały balans w tym całym naszym zadbanym świecie, którym kierujemy.

(relaks w Japońskie sauny wulkaniczne JapanSpa Ganbanyoku )

fot. Karolina Błądzińska

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się