Aromatyczne kąpiele dla zmęczonych stóp

Kochamy szpilki, które wyglądają obłędnie i dodają nam pewności siebie. Niestety nasze buty nie są zawsze super wygodne. Chodzenie w nieodpowiednim obuwiu, długie godziny na obcasach bez odpoczynku mogą spowodować, że nasze stopy będą wołać o pomoc. Obolałe, zmęczone stopy są problemem wielu kobiet.

Niewiele jednak z nich dba o to, aby po długim dniu zrobić coś dobrego właśnie dla stóp. A nie jest to ani trudne, ani kosztowne, a już na pewno nie pracochłonne. Domowe sposoby na kąpiele dla zmęczonych stóp można wykonać w kilka chwil. Efekt będzie spektakularny. A nasze stopy będą nam wdzięczne i odwzajemnią pomoc następnego dnia.

Kąpiel relaksacyjna

Do miski wlewamy ciepłą wodę, dodajemy odrobinę soli relaksacyjnej oraz łyżkę oliwy z oliwek. Mieszamy dokładnie. W takiej wodzie umieszczamy nasze stopy na około 15 minut.

Ziołowa kąpiel odświeżająca

Do miski z ciepłą wodą dodajemy łyżkę soku z cytryny i kilka listków mięty. W takiej kąpieli moczymy stopy przez 20 minut.

Nawilżająca kąpiel cynamonowa
W misce umieszczamy ciepłą wodę, do której dodajemy 2 łyżki oliwy, szczyptę cynamonu i odrobinę olejku migdałowego. Wszystko mieszamy dokładnie. Stopy w takiej kąpieli możemy moczyć około 25 minut.

fot. pixabay.com

Tagi: , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się