Fryzury na wesele – jaką wybrać?

Jaka powinna być idealna fryzura na wesele? Czy lepiej zdecydować się na romantyczne, rozpuszczone włosy, a może wybrać klasycznego koka, który powinien wytrzymać na głowie do samego rana? Zobaczcie, jaka ślubna fryzura będzie najlepsza na tę okazję.

Ślubna fryzura vs suknia

Przy wyborze weselnej fryzury warto zastanowić się nad tym, czy będzie ona pasować do sukni ślubnej. Kreacje z głębokimi dekoltami i odkrytymi ramiona będą się pięknie komponować z rozpuszczonymi włosami i delikatnymi falami, ale również mile widziane są tutaj upięcia, których dopełnieniem będzie np. ozdobny naszyjnik. Pamiętajmy, żeby nie zasłaniać włosami ozdób i charakterystycznych detali, na które powinniśmy zwrócić uwagę, patrząc na kreację. Co jest ważne? Na pewno to, żeby ślubna fryzura nie odwracała uwagi od sukni. Jeśli jesteśmy posiadaczkami kreacji z zabudowanym dekoltem, stójką lub golfem, wybierzmy gładko upięte włosy, które odsłonią twarz i wydłużą optycznie szyję. Dla kobiet, które zdecydowały się na bardzo modne suknie z koronkowymi dekoltami i aplikacjami na rękawach, podpowiadamy, że idealną fryzurą będzie delikatne upięcie, romantyczny kucyk lub luźno zapleciony warkocz. Taka stylizacja włosów podkreśli urodę i nie będzie rywalizować z suknią ślubną.

Najwygodniejsza fryzura na ślub

Dla wielu kobiet najistotniejszą rzeczą przy wyborze idealnej ślubnej fryzury jest fakt, czy będzie ona wygodna i praktyczna. Bardzo często jest tak, że rzeczywistość vs wyobrażenia staje się weselną bolączką i rozczarowaniem. Pamiętajmy, że podczas upałów fryzury z grzywkami będą już po krótkim czasie wyglądać niekoniecznie perfekcyjnie. Mając natomiast ciężkie i niepodatne włosy, raczej omijajmy pokręcone stylizacje i fale, ponieważ już po chwili nasze włosy rozprostują się i cały efekt wow zniknie. Przy tego typu włosach wybierzmy spięcia, podpięcia lub koki. Dodając spinkę lub inną ozdobę sprawimy, że nawet najprostsza fryzura ślubna będzie wyglądać bardzo kobieco i efektownie.

fot. pixabay.com

Tagi: , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się