Kilka zasad, jak myć lodówkę

Mycie lodówki nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Mimo tego, że tej czynności nie wykonujemy dość często to kosztuje nas ona więcej trudu i zaangażowania niż odkurzanie pokoju, czy mycie naczyń. Dlaczego? Może to wina złej organizacji i zniechęcenia już na początku wykonywania tego zadania? Oto porady, które pomogą wam w szybkim czasie uporać się z myciem lodówki!

Krok 1

Na samym początku sprawdź, czy lodówka jest wyłączona z prądu. Następnie wyciągnij z niej całą zawartość, półki, szufladki itd.

Krok 2

Sprawdź terminy ważności na produktach, wyrzuć te, które nie nadają się do spożycia. Otwarte opakowania przenieś do odpowiednich pojemników lub owiń folią.

Krok 3

Wnętrze lodówki, szufladki oraz półki przemyj ciepłą wodą, możesz użyć odrobinę delikatnego mydła. Unikaj dodawania płynów do naczyń. Następnie wysusz wszystko delikatną, suchą ściereczką.

Krok 4

Układamy rzeczy w lodówce “z głową”! Nie wrzucajmy jedzenia byle jak i byle gdzie. Pamiętajmy, że warzywa i owoce mają swoje miejsce w lodówce. Również istotną rzeczą jest to, żeby każdy produkt przechowywać w odpowiednim pojemniku.

Uwaga!
W przypadku mocno zabrudzonej lodówki do jej wyczyszczenia można użyć sody oczyszczonej, którą umieszczamy na gąbce lub wody z odrobiną octu. Pamiętajmy, żeby po takim czyszczeniu całą lodówkę dokładnie opłukać ciepłą wodą i wytrzeć ją do sucha.

fot. pixabay.com

Tagi: , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się