Sposoby na suche skórki

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Niestety, aby wyglądały one idealnie potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja i determinacja. Codzienne obowiązki, sprzątanie, detergenty i inne rzeczy mogą sprawić, że skórki przy paznokciach będą się przesuszać i pękać. Co zrobić, aby wyglądały one dobrze i nie sprawiały problemów? Mamy kilka sposobów na zażegnanie kłopotów tego typu!

Odpowiednie usuwanie

Skórki przy paznokciach należy co jakiś czas usuwać. Należy pamiętać, aby zastosować odpowiednie nożyczki, które przeznaczone są właśnie do ich usuwania. Tępe nożyczki mogą tylko wystrzępić nasze skórki oraz usunąć jedynie niektóre ich części. Wiele kobiet posiada grubszą skórę wokół paznokci, która narasta bardzo szybko. Warto więc częściej usuwać nadmierną jej ilość. Aby jednak rozpocząć obcinanie skórek najpierw należy dłonie wymoczyć. Do ciepłej wody możemy dodać odrobinę szarego mydła, soku z cytryny i w takiej kąpieli moczymy ręce przez około 15 minut. Po tym czasie skórki są już odpowiednio zmiękczone, a my możemy w prostszy sposób usunąć ich nadmiar.

Nawilżanie to podstawa

Suche skórki należy systematycznie nawilżać. Bardzo dobrym specyfikiem są olejki roślinne, które pomogą nam zniwelować ten nieprzyjemny problem. Dobrym sposobem są również nawilżające kąpiele. Wystarczy do miski z ciepłą wodą dodać odrobinę oliwy z oliwek i w takiej mieszance moczyć dłonie przez 20 minut. Taką kąpiel warto powtarzać 2 razy w tygodniu. Po kąpieli na ręce nakładamy grubą warstwę kremu nawilżającego. Warto również po takiej pielęgnacji założyć na dłonie bawełniane, delikatne rękawiczki, które pomogą bardziej dogłębnie nawilżyć skórę. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju oliwki do skórek, które powinniśmy nakładać kilka razy w ciągu dnia. Pomogą nam one utrzymać nawilżenie skóry przy paznokciach.

fot. pixabay.com

Tagi: , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się