Czy seks może nudzić?

Sfera łóżkowa jest niezwykle ważna. I nie chodzi tu tylko o zdrowe wysypianie się, miękką pościel, idealny materac i duże łóżko postawione według zasad feng shui. Sfera łóżkowa oznacza również seks, który bez odpowiedniej pielęgnacji i zaangażowania staje się jedynie przykrym dodatkiem, który MUSI być spełniany. Jak jest naprawdę i czy rzeczywiście monotonia w łóżku zabija uczucie?

Czy seks może nudzić?

Może. Wyobraź sobie, że dostajesz pyszny deser, który wprawia cię w świetne samopoczucie, nastraja pozytywnie i dodaje energii. Jedząc go codziennie po prostu ci powszednieje. Już nie zaskakuje cię jego smak, zapach, dodatki. Bo każdego dnia to jednak jest to ten sam deser. Tak samo jest z seksem. Na początku związku, kiedy wręcz nie wychodzimy z łóżka seks jest nieziemski. Poznawanie własnego ciała, wyznaczanie dróg, szlaków po mapie ciała, pierwsze pieszczoty. Te wszystkie elementy tworzą misterną całość, która sprawia, że wasza relacja w łóżku jest niezwykle namiętna. Tylko co dalej? Ogień zaczyna z czasem gasnąć, a wam przestaje się chcieć. Są takie sytuacje. Zdarzają się niestety dość często. Warto więc zadać sobie pytanie, co możemy zmienić, co jest nie tak i co jest najbardziej istotne w problemie?

Syndrom „bolącej głowy”

Ból głowy to tylko jedna z wielu wymówek, które towarzyszą znudzeniu seksem. Wiecznie trwający okres, bóle przedokresowe…później pookresowe. W zasadzie to nigdy nie ma dobrego momentu na seks, bo non stop „coś” boli, męczy, zniechęca. Pojawiające się pierwsze wymówki będą się nasilać jeśli nie zareagujecie w odpowiednim momencie. A łatwo go przeoczyć. Później coraz ciężej jest powrócić do radosnego współżycia, które będzie dawało obojgu rozkosz i przyjemność. Jak więc zareagować? Na pewno najgorsze jest obarczanie się nawzajem winą i angażowanie osób trzecich. Bo tutaj może zacząć się prawdziwa wojna pomysłów i porad. Zazwyczaj kiepskich, bo przecież tylko wy znacie siebie i swoje potrzeby seksualne najlepiej.

Łóżko – święta strefa TYLKO wasza

Sprawy łóżkowe musicie załatwić sami, bez pomocy tuzina przyjaciółek, kumpli, którzy wiedzą najlepiej i rodziców. Rozpowiadanie o swoich niesnaskach seksualnych może stać się początkiem konfliktu między wami, który będzie narastać. A jest to wam zupełnie niepotrzebne. W przypadku miliona pytań i bombardowania zagadnieniami przez znajomych, odpowiadaj wprost, że wasza intymna strefa jest wasza. I tylko wasza. Wnikanie w nią przez osoby trzecie nie jest przez was mile widziane. Oczywiście wszystko z pełnym uśmiechem i dobrą miną. Wywody smutków i łez musisz zatrzymać w swoich czterech kątach. Najważniejsza jest siła wewnętrzna. W końcu problemy sa po to, aby je rozwiązać. A razem jesteście w stanie to zrobić dużo szybciej i prościej.

Razem znaczy skuteczniej

Nie zamykaj się na problem. Najważniejsza jest szczerość z partnerem i rozmowa. Rozmawiajcie! Cisza to najgorsze wyjście. W zasadzie z wielkimi drzwiami z napisem DROGA DONIKĄD. Pamiętaj o tym, że to on jest twoim najlepszym przyjacielem. Nie bój się swoich problemów i spostrzeżeń. Powiedz wprost partnerowi, co ci przeszkadza, czego się obawiasz. Wspólna rozmowa pomoże rozwiązać problem szybciej. Jeśli razem nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące wasz pytania, warto udać się do specjalisty, który w profesjonalny sposób podejdzie do tematu i ułatwi wam rozwiązać wasze łóżkowe problemy.

Obawy na bok

Nie bój się urozmaiceń. To one dodają pikanterii i ochoty na więcej. Bierność w seksie oraz monotonia sprawia, że łóżkowe figle po prostu stają się mało zadowalające. Zarówno dla ciebie, jak i dla niego. A nie o to chodzi przecież w udanym seksie. Zaskocz swojego partnera. Zachowaniem, ubiorem, atmosferą. Zakupy w sex shopie to nie jest zły pomysł. Gadżety, przebieranki – to wszystko pozwoli wam nie tylko na nowo odkryć swoje ciała ale przede wszystkim ponieść się szaleństwu i odświeżyć relację. Dobry seks jeszcze nikomu nie zaszkodził. Warto więc skorzystać z pomocników, które zdziałają cuda. Pamiętajmy jednak, że to w naszej głowie tkwi kwintesencja zmian i tego, czy seks stanie się prawdziwym rajem dla nas i dla naszego partnera.

Tagi: , ,

Powiązane artykuły

Następny artykuł
0 podzieliło się