Nie oceniaj

Nie oceniaj

Ile razy zdarzyło Wam się ocenić kogoś tylko przez pryzmat jego wyglądu? Ile razy oceniliście kogoś tylko przez dochodzące do Was strzępki informacji, które przeżyły transformację, przechodząc przez setki ust, uszu i głuche telefony? A może sami padliście ofiarą nagonek, nieprzyjemnych komentarzy i wręcz szykanowania tylko dlatego, że ktoś Was pochopnie ocenił? Mam wrażenie, że zazwyczaj najbardziej krzywdząco oceniają osoby, które mają najwięcej za uszami. Tylko czasami jest za późno bronić się przed cichym oprawcą, który wezwany „do tablicy” nie rzuci sam kamienia, bo przecież nie jest bez winy…

Ludzie kochają oceniać. Uwielbiają budować swoje ego kosztem innej, z pozoru słabszej, gorszej osoby. Może jest to wina tego, że tak wiele ludzi ma problem z budowaniem swojego szczęścia, poczuciem własnej wartości, dążeniem do sukcesu i budowaniem prawdziwej, nieudawanej radości? Na pewno wiem z własnego doświadczenia jak krzywdząca może być opinia innych osób, które bezpodstawnie, bez zapytania wprost dorobiły sobie historię, która totalnie nie miała ładu i składu. Ludzie mają przeróżne sytuacje życiowe, są w przeróżnych momentach swojego życia, mając poranione serca, totalny brak zaufania do drugiego człowieka, brak wiary w swoją przyszłość i ogromny bagaż życiowy. Nie można jednym słowem skreślić człowieka, który walczy o siebie. Nie wolno nam bezpodstawnie oceniać kogoś, nie znając jego historii. Nie możemy niszczyć się nawzajem, nie wysłuchując drugiej osoby do końca.

Chyba każdy z nas przeżywał chociaż raz w życiu sytuację, kiedy nie miał siły się bronić, bo tak wiele rzeczy przemawiało na niekorzyść mimo tego, że były stekiem bzdur. I mimo tego, że to wszystko boli, bolało… mimo tego, że tego typu rzeczy tworzą różnego rodzaju rany na naszym sercu, to warto uzmysłowić sobie, że tego typu blizny są pozytywną pamiątką, która uczy nas, jak żyć, jakich błędów nie popełniać i komu nie zaufać kolejny raz. Nie chcesz być niesprawiedliwie oceniany? Nie oceniaj pochopnie. Nie rań, nie bądź typowym trollem, który żyje po to, aby dopieprzyć drugiej osobie, która drażni, bo wydaje się być szczęśliwa, atrakcyjna, pewna siebie i osiągnęła sukces. Karma wraca, wracają też kłamstwa, wraca prawda. Nic w przyrodzie nie ginie. Jeśli więc chcesz oceniać licz się z tym, że to wszystko wróci. Ze zdwojoną siłą.

Tagi: , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się